Chorwacja - położenie, mapa, flaga, stolica, turystyka

ChorwacjaChorwacja jest państwem europejskim leżącym nad Morzem Adriatyckim. Graniczy od północy ze Słowenią, od południa z Bośnią i Hercegowiną oraz Czarnogórą, od wschodu z Serbią i Węgrami. Od 1 lipca 2013 jest członkiem Unii Europejskiej.

Chorwacja przyciąga turystów atrakcjami na stałym lądzie, kusi ich też swymi pięknymi wyspami.

Gdzie do Chorwacji?

Wśród miast, które z pewnością warto odwiedzić w tym kraju, ważne miejsce zajmuje Zagrzeb - stolica Chorwacji. Zagrzeb jest otoczony górami, ma ciekawą historię oraz znajduje się tam wiele przykładów dawnej architektury.

Dla tych, którzy spędzają wczasy nad morzem, atrakcyjnym celem wycieczki będzie z kolei miasto Dubrownik - stolica Dalmacji. To wyjątkowe miasto, o którego atrakcjach turystycznych i niezwykłych walorach można opowiadać godzinami. To miasto przypominające potężną twierdzę wyrastającą z wody, znane jest z pięknej starówki i murów miejskich, po których tak chętnie spacerują turyści. Dalmatyńskie wybrzeże oraz wchodzące w jego skład wyspy są jednak tą atrakcją, na którą biura podróży oraz turyści stawiają najchętniej.

Mapa Chorwacji

Mapa Chorwacji

Flaga Chorwacji

Flaga Chorwacji

Miasta Chorwacji

Największe miasta Chorwacji to odpowiednio Zagrzeb, Split, Rijeka, Osijek, Zadar, Pula.

Turystyka w Chorwacji

Takiej kariery w turystycznej branży, jaką zrobiła Chorwacja, można tylko pozazdrościć. Od wielu lat wczasy na terenie tego kraju spędzają tłumy turystów z całego świata.

Biura podróży pokochały Chorwację nie bez powodu. Świetne zagospodarowanie, korzystny klimat i piękne widoki - to podstawa. Wspaniałe miasta i ich zabytki, piękne plaże oraz malownicze wyspy, idealne warunki do rodzinnego i aktywnego wypoczynku - to kolejne walory, którymi może się pochwalić Chorwacja.

Najpiękniejsze miejsca w Europie - Chorwacja TOP10

To dzięki nim Chorwacja stała się w ostatnich latach jednym z najciekawszych państw na Bałkanach. Po toczących się tu wojnach dziś śladów jest niewiele, a nowoczesne hotele i modne kurorty sprawiają, że biura podróży coraz chętniej urządzają wczasy właśnie w chorwackich kurortach. Możliwości wypoczynku na terenie tego kraju są wręcz nieograniczone, a oferta znanych organizatorów turystyki - niezwykle szeroka.

Odpoczynek w Chorwacji to przede wszystkim krystalicznie czyste wody i zapierające dech w piersiach widoki. Morze Adriatyckie kusi kąpielą już od czerwca. Sezon wakacyjny trwa tam mniej więcej do listopada i oferuje mnóstwo atrakcji. Ten region Europy, jest idealnym miejscem dla osób lubiących nurkować. Powodem tego są niezwykle przejrzyste wody i wręcz cudowne obrazy pod nimi. Wczasy w Chorwacji to także piękne, skaliste plaże i górzyste wybrzeża.

Biura podróży posiadają w swych ofertach zarówno wakacje nad morzem, jak i wyjazdy, których głównym celem jest odkrywanie piękna chorwackich miast. Aktywni turyści mogą również liczyć na inne, bardziej wyżynne atrakcje. Miłośnicy pieszych wędrówek mogą przecież spędzić niezwykle ciekawe wczasy w chorwackich górach. Wielu sympatyków mają już Góry Dynarskie, kuszące malowniczymi dolinami oraz ciekawymi trasami. Stanowią one naturalną granicę pomiędzy Chorwacją a Bośnią i Hercegowiną, co w oczach wielu turystów staje się ich kolejnym walorem.

Komentarze

Kasiunia
Chorwacja jest krajem idealnym dla tych, którzy kochają miasta przyciągające historyczną zabudową oraz dla tych, którzy cenią sobie możliwość wypoczywania na pięknych plażach. Formą aktywności fizycznej, która na terenie Chorwacji ma się najlepiej, są bez wątpienia sporty wodne, które polecam.