Miasta w Europie

Madryt - położenie, atrakcje, transport

MadrytMadryt, stolica Hiszpanii, to wielkie tętniące życiem miasto, które o każdej porze roku stanowi nieodparty kąsek dla miłośników sztuki, architektury, wyśmienitego jedzenia i chyba wszelkich możliwych rozrywek, które można wymagać od europejskiej metropolii. Metropolii w całym tego słowa znaczeniu, bo Madryt, po Londynie i Berlinie, to trzecie największe miasto w Europie.

Więcej…

 

Najważniejsze stolice Europy. Z czego słyną i dlaczego warto się do nich wybrać?

LizbonaEuropa jest kolebką niezwykłej, ukształtowanej przez wieki kultury. Pod względem turystycznym wydaje się niezwykle atrakcyjna, ponieważ poszczególne kraje bardzo się od siebie różnią - architekturą, atrakcjami, zwyczajami i stylem życia mieszkańców. Doświadczysz tego na własnej skórze, odwiedzając najważniejsze stolice państw Starego Kontynentu - od Lizbony, aż po Moskwę.

Więcej…

   

Wielokulturowy Londyn dawniej i dziś

Wielokulturowy LondynLondyn to najbardziej etnicznie zróżnicowane miasto w Europie i jedno z najbardziej zróżnicowanych na świecie. Od dwóch tysiącleci jak magnes przyciąga awanturników, poszukiwaczy zarobku i przygód, a także uciekinierów przed prześladowaniami. Pierwsza wielka fala obcokrajowców - Żydów wypędzonych z Rosji przez carską politykę - przybyła do Londynu na przełomie XIX i XX wieku. Był wśród nich Michael Marks, współzałożyciel sieci sklepów Marks&Spencer. Ludzie tacy jak on od początku dowodzili, że Londyn potrzebuje imigrantów i że są oni zdolni do asymilacji.

Więcej…

 

Miasta we Włoszech, które warto odwiedzić

Włoskie miastaWłoskie miasta mają się czym pochwalić, a wycieczki po ich terenie dla każdego mogą się stać wspaniałą przygodą. Jakimi ośrodkami miejskimi mogą nas oczarować Włochy?

Jakie atrakcje są tu szczególnie polecane przez znane biura podróży? Poniżej 10 włoskich miast, których podczas wycieczki po tym kraju nie można pominąć.

Więcej…

   

Miasta w Hiszpanii, które warto odwiedzić

Najpiękniejsze miasta w HiszpaniiSłoneczna Hiszpania to wyjątkowa atmosfera, piękne budowle oraz krajobrazy, które na długo pozostają w pamięci goszczących w tym kraju turystów. Hiszpania to również wspaniałe miasta, na terenie których atrakcji, cennych zabytków i pięknych budowli nie brakuje. Jakim ośrodkom miejskim warto się uważniej przyjrzeć podczas wycieczki po tym kraju? Oto 10 miast, do zwiedzenia których gorąco zachęcamy.

Więcej…

 

Najciekawsze stolice europejskie

Stolice Europy - zabytkiCo sprawia, że niektóre stolice państw europejskich przyciągają rzesze turystów jak magnes? Które z nich cieszą się największą popularnością i są najchętniej odwiedzane, a turyści ciągle do nich powracają? Co takiego mają w sobie, że są tak kuszące i urzekające?

Więcej…