Polska

Jura Krakowsko-Częstochowska - Top10 miejsc, które warto zobaczyć (subiektywnie)

Jura Krakowsko-CzęstochowskaWyżyna Krakowsko-Częstochowska to rozległa kraina, na terenie której atrakcje turystyczne czekają na nas na każdym kroku. Jura to piękne widoki, malownicze skałki i piękne jaskinie. To również ruiny potężnych zamków, które wszyscy doskonale znamy jako Orle Gniazda.

Co koniecznie trzeba zobaczyć na Jurze?

Więcej…

 

Jastarnia i jej atrakcje - wyjątkowe plaże, uzdrowiskowy klimat, sporty wodne

Jastarnia - plażaPołożona na mierzei helskiej Jastarnia jest nadmorskim kurortem, do którego co roku przybywają spore ilości wczasowiczów. Zachęcani uzdrowiskowym klimatem, pięknymi kąpieliskami oraz atrakcyjnym zapleczem turystycznym, chętnie wracają w to miejsce regularnie.

Więcej…

   

Biskupin - niezwykła osada i jej atrakcje

BiskupinJako kolebka polskiej państwowości jest Wielkopolska krainą wyjątkowo chętnie odwiedzaną przez wycieczki. Wspaniałe atrakcje turystyczne, piękne krajobrazy oraz zabytki z czasów wczesnego średniowiecza sprawiają, że jest ona obszarem wyjątkowym. Poznań i Gniezno to bez wątpienia miejsca wyjątkowo ważne, choć dla wielu turystów głównym celem wycieczki na terenie Wielkopolski jest Biskupin.

Więcej…

 

Zamki w Polsce - niemi świadkowie historii (wybrane)

Zamek KrzyżtopórNa liście polskich zabytków zajmują miejsce niezwykle ważne. Zamki to nie tylko piękne budowle, które w polskim krajobrazie pojawiają się dość często. To wyjątkowe pamiątki po możnych rodach, które w dziejach naszego kraju odegrały niezwykle ważną rolę.

Więcej…