Półwysep Jukatan i jego kurorty

Czy kojarzony z pustynną scenerią Meksyk może być krajem idealnym dla miłośników sportów wodnych i nurkowania? Oczywiście! Wystarczy tylko wybrać się na Jukatan - półwysep kuszący pięknym wybrzeżem Morza Karaibskiego oraz spokojniejszymi plażami leżącymi nad Zatoką Meksykańską. W których z nadmorskich miejscowości leżących na półwyspie Jukatan można najlepiej wypocząć?

Które z położonych nad morzem miejscowości mogą zachwycić gości swymi wyjątkowymi atrakcjami? Cancun i inni. Najważniejsze letniska Jukatanu Położony nad wodami Morza Karaibskiego Cancun kusi pięknymi plażami, ciepłym morzem oraz dobrym zagospodarowaniem. Jako kurort Cancun zaczął się rozwijać w latach 70. XX wieku, a o jego turystycznej karierze zadecydował przypadek.

Dziś życie toczy się tu wokół hoteli i ośrodków wypoczynkowych, w których można spotkać gości z całego świata. O jego popularności decyduje też bliskość ważnych zabytków, które wiążą się z Majami. Blisko stąd do jednego z najpiękniejszych "zaginionych miast", jakim jest Chichen Itza. Z tego kurortu można bez problemu wybrać się na teren ruin Tulum. Innym miejscem idealnym do wakacyjnego wypoczynku jest Isla Mujeres, czyli Wyspa Kobiet. Ta nazwa pochodzi od znalezionych tu w XVI wieku figurek.

To spokojne miejsce idealne dla miłośników plażowania oraz nurkowania. Okolice tej wyspy znane są z pięknych raf koralowych, które zachwyciły już wielu miłośników podwodnych przygód. Nad Zatoką Meksykańską Nad Zatoką Meksykańską kusi przede wszystkim miasto Campeche. Ten uroczy port znany jest z silnych fortyfikacji, których okazałe fragmenty zachowały się do dnia dzisiejszego. Dawne bastiony to obecnie ciekawe muzea, których ekspozycje opowiadają zarówno o Majach, jak i piratach grasujących przed wiekami w tej okolicy. Malowniczy port oraz wygodne plaże sprawiają, że można tu miło spędzić czas nie tylko na zwiedzaniu, ale również na wypoczynku na plaży. Jednak w porównaniu ze sławą letnisk leżących nad Morzem Karaibskim Campeche zajmuje dość słabą pozycję.

Komentarze