Wypoczynek nad Morzem Śródziemnym

Wypoczynek nad Morzem ŚródziemnymWakacje nad Morzem Śródziemnym. Bałtyk jest dość chłodnym morzem, a wiele osób marzy o tym, aby swój urlop spędzić nad przyjemnym, ciepłym morzem, na piaszczystej plaży. W takim razie warto pomyśleć o wyprawie na południe. Nad basenem Morza Śródziemnego nasi rodacy bawią się już od wielu sezonów.

Morze Śródziemne jest akwenem międzykontynentalnym, otoczone jest przez lądy aż trzech, wielkich kontynentów na świecie: Azji, Afryki oraz Europy. Sprawia to, że jest akwenem chętnie wybieranym przez turystów na miejsce swoich wakacyjnych przygód. Nad Morzem Śródziemnym leży wiele państw i sporach ilość stała się modnymi ośrodkami turystycznymi.

W Azji jest to między innymi Turcja. Ten piękny kraj kusi swoją egzotyczną dla Europejczyków kulturą. Zachwyca nas piaszczystymi plażami, widokami oraz bogactwem i różnorodnością zabytków. W Afryce na miano miejsc bardzo popularnych turystycznie zasługują Tunezja i Egipt. Tunezja jest krajem różnorodnym, oferującym nam zarówno beztroski wypoczynek na plaży jak i dającym możliwość zwiedzania. Warto wybrać się również na bazar, w celu nabycia ciekawych pamiątek w wakacji.

Egipt za to pozwala na wypoczynek na plaży jak również zwiedzanie słynnych miejsc, takich jak piramidy, posąg Sfinksa czy grobowce faraonów. Turystyka w tym kraju skupia się głównie w okolicach Riwiery Morza Czerwonego. Można tam nurkować w rafie koralowej, co jest jedną z najciekawszych atrakcji regionu.

Morze Śródziemne jest wabikiem na turystów również w Europie. Leżące nad tym akwenem Włochy, Grecja, Chorwacja czy Hiszpania, każdego roku przeżywają prawdziwe oblężenie.

Wiele osób chętnie wybiera się także na wakacje na wyspie. Na Morzu Śródziemnym znajduje się ich bardzo wiele. Popularnością cieszą się zwłaszcza wyspy włoskie, takie jak Sardynia i Sycylia, z czynnymi nadal wulkanami, które intrygują turystów. Prawdziwą perełką na wyspie jest wulkan Etna. Na brak przyjezdnych mogą również narzekać wyspy greckie. Co roku wielu turystów za miejsce docelowe swoich wakacji obiera Rodos, Korfu czy Kretę.

Komentarze