Kopalnie soli w Małopolsce

Kopalnia soliNa południu Polski znajdują dwie znane kopalnie, które są jednymi z największych atrakcji turystycznych tamtego regionu.

Kopalnia soli w Wieliczce

Pierwszą z nich jest Kopalnia Soli w Wieliczce, niedaleko Krakowa. Ta kopalnia jest znana w całym kraju, co roku zjeżdżają tam turyści, zarówno osoby prywatne jak i grupy zorganizowane. Oferowana jest zarówno trasa turystyczna jak i górnicza.

Osoby, wybierające trasę turystyczną mogą zwiedzić około 20 komór w Kopalni w tym piękną Kaplicę świętej Kingi. Trasa górnicza to pełna emocji wyprawa w głąb kopalni.

Zwiedzający otrzymują górnicze kombinezony, kaski oraz cały sprzęt, aby poczuć się jak osoby, pracujące w kopalni. Trasa górnicza jest dostępna dla osób, które ukończyły 10 rok życia. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że to nie jest już tylko zwiedzanie, ale wyprawa, która wymaga wysiłku fizycznego. Trasy obu tych wycieczek nie pokrywają się.

Na uwagę zasługuje również wielickie uzdrowisko. Wieliczka oferuje pobyty lecznicze, zarówno w formie turnusów dziennych, dni dla zdrowia jak i pobytów, gwarantujących zdrowy sen. Uzdrowisko proponuje także usługi odnowy biologicznej. Obejmują one relaksacyjne masaże, zabiegi pielęgnacyjne jak również całe pakiety takich zabiegów. Jeśli komuś marzy się zarówno dbanie o zdrowie jak i przeżycie przygody, powinien zdecydować się na pakiet zdrowie plus przygoda. Oferta obejmuje lekcję zdrowia, nocna dyskotekę dla grup młodzieży, zdrowotny pobyt dla innych grup zorganizowanych, zwiedzanie wielickiej bazy leczniczej czy pobyt, połączony z głębokim relaksem.

Kopalnia Soli w Wieliczce proponuje również możliwość zorganizowania nowoczesnych konferencji i sympozjów. Posiada profesjonalnie przygotowane sale, które sprawią, że każde szkolenie będzie dydaktycznym i organizacyjnym sukcesem.

Kopalnia soli w Bochni

Druga małopolska kopalnia znajduje się w Bochni. Ta zabytkowa Kopalnia Soli jest prawdziwą perełką dla turystów. Możliwe jest zorganizowanie tam konferencji, odbycie ciekawej wycieczki szkolnej czy wybranie się na relaksujące wczasy.

Komentarze