Miasta w Hiszpanii, które warto odwiedzić

Najpiękniejsze miasta w HiszpaniiSłoneczna Hiszpania to wyjątkowa atmosfera, piękne budowle oraz krajobrazy, które na długo pozostają w pamięci goszczących w tym kraju turystów. Hiszpania to również wspaniałe miasta, na terenie których atrakcji, cennych zabytków i pięknych budowli nie brakuje. Jakim ośrodkom miejskim warto się uważniej przyjrzeć podczas wycieczki po tym kraju? Oto 10 miast, do zwiedzenia których gorąco zachęcamy.

Barcelona

Barcelona

Jest jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych w Europie, a jej dumą są wspaniałe budowle Gaudiego. Dla miłośników secesji Barcelona bez wątpienia będzie wspaniałym kierunkiem wycieczki, choć Hiszpania może nas tu oczarować i innymi skarbami. Biura podróży zachęcają przecież nie tylko do odkrywania piękna secesyjnej architektury, ale i do poznawania piękna gotyckich zabytków tego miasta. Gwarna Rambla, słynny Plac Kataloński oraz wioska olimpijska - oto kolejne atrakcje, dzięki którym Barcelona jest miastem tak chętnie odwiedzanym przez turystów z całego świata.

Madryt

Madryt

Stolica Hiszpanii oraz najważniejszy ośrodek miejski na terenie Kastylii jest dla turystów miejscem wyjątkowym. Tanie loty oraz doskonała baza noclegowa sprawiają, że miasto to staje się albo głównym celem podróży, albo punktem wypadowym dla tych, którzy chcą urządzać wycieczki w rejonie Madrytu. Co koniecznie trzeba zobaczyć na terenie tego wielkiego miasta? Starówka z Pałacem Królewskim, słynne muzeum Prado oraz dzielnica kusząca wspaniałymi sklepami - oto atrakcje, dzięki którym pobyt w Madrycie dostarczy nam wielu niezapomnianych wrażeń.

Sewilla

Sewilla

Najważniejsze miasto na terenie Andaluzji to skarbnica niezwykłych zabytków katolickich, muzułmańskich i żydowskich. Potężna katedra wzniesiona w miejscu meczetu, zabytkowy gmach giełdy, muzułmańska twierdza z XII wieku oraz nowoczesne pawilony, przypominające o Expo 1992 roku - oto atrakcje, dzięki którym Sewilla jest miejscem atrakcyjnym dla każdego.

Toledo

Toledo

Położenie w centralnej części Półwyspu Iberyjskiego oraz miano jednego z najpiękniejszych miast w Europie to czynniki, dzięki którym Toledo od lat jest ośrodkiem turystycznym o ogromnym znaczeniu. Biura podróży z całego świata organizują wycieczki na teren miasta nad Tagiem, które może się pochwalić potężną twierdzą i wspaniałymi zabytkami architektury sakralnej. Piękne kościoły, dawny meczet oraz wspaniałe synagogi - oto kolejne atrakcje, dla których warto odwiedzić to miasto.

Kordowa

Nazywana "perłą północnej Andaluzji" Kordowa to kolejne miasto, którego podczas wycieczki po Hiszpanii nie można pominąć. Dawna stolica kalifatu do dziś uderza swym wielokulturowym charakterem, a na liście najcenniejszych zabytków tego miasta znajdują się zarówno dawne meczety, jak i świątynie katolickie. Niezapomnianych wrażeń dostarczy nam tu również spacer po terenie dzielnicy żydowskiej, której największą ozdobą jest synagoga z początków XIV stulecia.

Saragossa

Stolica Aragonii to miasto kuszące wspaniałymi zabytkami, w gronie których nie brak perełek średniowiecznej architektury. Saragossa może oczarować turystów XI-wiecznym zamkiem, pamiętającym jeszcze czasy Maurów, może się tez pochwalić wspaniałą katedrą z XII wieku. Barokowa bazylika, gmach dawnej giełdy oraz hala targowa, będąca wspaniałym przykładem secesji - oto kolejne atrakcje, jakimi może nas w tym mieście oczarować Hiszpania.

Bilbao

Najważniejszy ośrodek miejski Kraju Basków ma się czym pochwalić. Kto w czasie wycieczki po Hiszpanii zajrzy na jego teren, ten będzie się mógł nacieszyć zarówno widokiem nowoczesnych budowli, jak i wspaniałymi zabytkami. Katedra św. Jakuba z XIV wieku, malownicza starówka oraz słynna dzielnica Siedmiu Ulic - oto atrakcje, z którymi Bilbao kojarzone jest najczęściej. Znane biura podróży promują to miasto również ze względu na tutejsze placówki muzealne. Muzeum Baskonii, Muzeum Archeologiczne – oto miejsca, które z pewnością warto odwiedzić. Największym zainteresowaniem cieszy się tu jednak Muzeum Sztuk Pięknych - jedna z największych i najważniejszych placówek promujących sztukę, jakimi może się pochwalić współczesna Hiszpania.

Burgos

Założone w IX wieku miasto Burgos to kolejny ośrodek miejski, któremu w trakcie wycieczki po Hiszpanii warto się uważniej przyjrzeć. Dawna stolica Królestwa Kastylii do dziś zachwyca swą zabudową, przy czym obiektem zajmującym wyjątkowo ważną rolę w panoramie miasta jest potężna katedra z XIII wieku. Zachwyca tu również cysterskie opactwo z XII wieku oraz kościół św. Mikołaja, w którym można podziwiać wyjątkową kolekcję alabastrowych figur. Biura podróży zachęcają też do zwiedzenia Museo de Ricas Telas, którego dumą jest wyjątkowa kolekcja średniowiecznych tkanin.

Guadalajara

Guadalajara to miasto idealne dla tych turystów, którzy chcą poznać nieco mniej znane atrakcje Hiszpanii. Piękny pałac z XV wieku, katedra wzniesiona w miejscu dawnego meczetu oraz mauzoleum rodu Mendoza sprawiają, że każdy z nas może tu przeżyć wyjątkową przygodę i lepiej poznać dzieje tak ciekawego regionu, jakim jest Kastylia – La Mancha.

Vigo

Wielkim walorem tego miasta jest położenie w pobliżu granicy z Portugalią oraz imponująca ilość zabytków. Dzięki tym czynnikom Vigo stało się najważniejszym ośrodkiem turystycznym na terenie Galicji, znanym m. in. ze wspaniałego ogrodu zoologicznego, pięknej starówki oraz portu, dzięki któremu turyści mogą bez przeszkód dostać się na teren tego miasta.

O tym, że Hiszpania jest krajem wyjątkowym, każdy może się przekonać na własnej skórze. Jak? To proste - wystarczy wybrać jedną z licznych ofert, którymi kuszą biura podróży organizujące wycieczki po najpiękniejszych miastach Hiszpanii. Taka podróż dla każdego z nas stanie się wspaniałą przygodą, która pozwoli nam lepiej poznać dzieje Europy i jej kulturę, a jednocześnie dostarczy na pewno niezapomnianych wrażeń.

Komentarze

Anielka
To fakt, bardzo piękne miasta, chociaż ja bym uwzględniła jeszcze Leon, niepozorne dla niektórych miasto, potrafi nieźle zaskoczyć! a w tym zestawieniu wygrywa u mnie Madryt
http://i-love-spain.pl