Miasta we Włoszech, które warto odwiedzić

Włoskie miastaWłoskie miasta mają się czym pochwalić, a wycieczki po ich terenie dla każdego mogą się stać wspaniałą przygodą. Jakimi ośrodkami miejskimi mogą nas oczarować Włochy?

Jakie atrakcje są tu szczególnie polecane przez znane biura podróży? Poniżej 10 włoskich miast, których podczas wycieczki po tym kraju nie można pominąć.

Rzym

Rzym - panorama

Od wizyty w tym mieście większość turystów zaczyna swą włoską przygodę. Rzym, Wieczne Miasto i stolica kraju, to moc zabytków z różnych okresów historycznych oraz budowli, obok których nie można przejść obojętnie. Co koniecznie trzeba tu zobaczyć? Jednym z najważniejszych obiektów jest tu Koloseum - symbol Wiecznego Miasta i jeden z zabytków, z którymi kojarzone są Włochy. Biura podróży kuszą też takimi obiektami, jak Panteon oraz Circus Maximus. Ważnymi punktami w programie niejednej wycieczki po włoskiej stolicy są też takie wzgórza, jak Kapitol oraz Palatyn. Łuk Konstantyna, pomnik Wiktora Emmanuela, bazylika Santa Maria Maggiore - to kolejne atrakcje, których podczas zwiedzania Rzymu nie można pominąć.

Florencja

Florencja - panorama

To miasto jest rajem dla miłośników sztuki renesansowej, jest jednocześnie ważnym celem wycieczki dla każdego miłośnika historii. Florencja zachwyca, a jej zabytki oczarują każdego podróżnika. Jakie atrakcje są tu najważniejsze? Wspaniała katedra i Muzeum Katedralne, słynna Galeria Uffizi oraz słynne Ogrody Boboli - to główne atrakcje tego niezwykłego miasta, znanego na całym świecie jako artystyczna stolica Włoch oraz kolebka renesansu.

Bolonia

Bolonia - centrum

Bliskość Apeninów oraz wybrzeży Adriatyku, wspaniała atmosfera oraz wyjątkowa kolekcja zabytkowych budowli - to czynniki, dzięki którym Bolonia stała się jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych na terenie państwa włoskiego. Wspaniałe pałace, arkady i zabytkowe wieże, XVI-wieczna fontanna Neptuna oraz unikalny zespół czterech średniowiecznych świątyń - to atrakcje, dzięki którym wycieczki do Bolonii wciąż cieszą się tak wielkim zainteresowaniem.

Neapol

Neapol

Stolica Kampanii przyciąga położeniem nad Morzem Tyreńskim oraz bliskością Wezuwiusza. To potężne miasto, które może się pochwalić i ważnym portem, i cennymi zabytkami. Wspaniałe zamki i pałace, imponująca katedra San Gennaro oraz stanowiska archeologiczne w Pompejach i Herkulanum - oto główne atrakcje, dzięki którym Neapol stał się tak ważnym celem wycieczki dla turystów z całego świata. Miasto to przyciąga również wspaniałymi muzeami i galeriami, które są nie lada gratką dla każdego miłośnika sztuki.

Genua

Genua

Wielki port morski i cenne zabytki - to atrakcje, którymi Genua podbiła serca turystów. To wyjątkowe miasto kusi też unikalna kolekcją renesansowych budynków, Domem Kolumba oraz wspaniałą katedrą z XII wieku. Nie brak w tym mieście również ciekawych placówek muzealnych, przy czym na szczególne wyróżnienie zasługuje tu Muzeum Narodowe, urządzone w pałacu królewskim.

Padwa

To miasto zalicza się do grona najważniejszych ośrodków artystycznych i kulturalnych na terenie państwa włoskiego, jest też ważnym ośrodkiem historycznym i turystycznym. Zgodnie z legendami Padwa to najstarsze miasto włoskie, o którego bogatej przeszłości przypominają zabytki znajdujące się na terenie historycznego centrum. Wspaniała katedra, imponująca bazylika z grobem św. Antoniego, ogród botaniczny działający od połowy XVI stulecia - oto najważniejsze atrakcje, których w czasie wycieczki po tym mieście nie można pominąć.

Mediolan

Ten ważny ośrodek gospodarczy może się poszczycić położeniem u stóp Alp, nowoczesną architekturą oraz zabytkami, które przypominają o niezwykłych dziejach tego miasta. Co koniecznie trzeba zobaczyć w trakcie wycieczki po Mediolanie? La Scala, Galeria Emanuela II, biblioteka manuskryptów oraz potężna katedra z gotyckimi iglicami - to atrakcje, dzięki którym Mediolan jest miastem wyjątkowym. W tym mieście można ujrzeć "Ostatnią Wieczerzę", piękne zamki i malownicze parki, można się tu również pozachwycać dzielnicą handlową, która już dawno stała się ostoją dla najważniejszych projektantów mody.

Bari

W południowej części Włoch ośrodkiem turystycznym o wyjątkowym znaczeniu jest Bari - miasto, które zaczęło się rozwijać już w II wieku p. n.e. Znane jako jeden z najważniejszych portów zakładanych przez krzyżowców, stało się Bari ważnym ośrodkiem gospodarczym, a z czasem - ważnym kierunkiem niejednej wycieczki po terenie państwa włoskiego. Za co pokochały ten ośrodek miejski znane biura podróży? Za wspaniałą atmosferę, pełną zabytków starówkę oraz za te atrakcje, które czekają na gości na terenie Nowego Miasta. Wspaniałe muzea, teatry i uczelnie - to najważniejsze atrakcje, które czekają na turystów w nowszej części tego niezwykłego miasta.

Perugia

Stolica Umbrii przyciąga wspaniałymi imprezami artystycznymi oraz unikalną kolekcją cennych zabytków. Mury miejskie, pamiętające jeszcze czasy Etrusków, średniowieczne kościoły oraz zamek z XV wieku - to atrakcje, dzięki którym wycieczki po tym mieście dla każdego z nas staną się jedyną w swoim rodzaju podróżą w czasie.

Triest

Bliskość Adriatyku oraz granicy ze Słowenią sprawia, że Triest odgrywa coraz ważniejszą rolę w turystyce. Czym mogą się tu pochwalić Włochy? Ciekawa kolekcja renesansowych budowli, pełne wspaniałych zabytków Muzeum Sztuki Antycznej oraz Akwarium - to najważniejsze atrakcje, których w czasie wycieczki po tym nadgranicznym mieście nie można pominąć.

Włochy to kraj wyjątkowy, a zainteresowanie, jakim obdarzone zostało to państwo przez znane biura podróży nikogo dziwić nie powinno. Moc wspaniałych zabytków sprawia, że każdy z nas znajdzie tu dla siebie coś ciekawego. Historyczne miasta, piękne wybrzeża oraz galerie pełne unikalnych dzieł sztuki - oto włoskie skarby, z którymi z pewnością warto się zapoznać.

Komentarze

Lara
Dokładam do tego kilka wyjątkowych miejsc ;) http://www.delonghi.com/pl-pl/strony-funkcjonalne/uzupelniajce-linki-naglowka/dolce-vita-lekcja-1-odkrywanie