Blog podróże, turystyka, miejsca

Wypoczynek nad Morzem Śródziemnym

Wypoczynek nad Morzem ŚródziemnymWakacje nad Morzem Śródziemnym. Bałtyk jest dość chłodnym morzem, a wiele osób marzy o tym, aby swój urlop spędzić nad przyjemnym, ciepłym morzem, na piaszczystej plaży. W takim razie warto pomyśleć o wyprawie na południe. Nad basenem Morza Śródziemnego nasi rodacy bawią się już od wielu sezonów.

Więcej…

 

Gran Canaria, czyli kawałek raju dla każdego

Gran CanariaPiękna Gran Canaria jest jedną z najbardziej popularnych wysp na archipelagu Wysp Kanaryjskich.

Przyciąga turystów z całego świata, jest miejscem modnym i idealnie przygotowanym na przyjęcie nawet najbardziej wymagających gości. Leżąca na Oceanie Atlantyckim wyspa jest położona w niedalekim sąsiedztwie Teneryfy.

Więcej…

   

Wycieczka do Australii

Wycieczka do AustraliiWycieczka do Australii

Australia to wymarzone miejsce na urlop dla każdego.

Dlaczego?

Przede wszystkim ze względu na różnorodność tego kontynentu. Proponuje tak wiele atrakcji, że z pewnością każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Wielbicielom błogiego relaksu na plaży, Australia proponuje piękne miejsca tuż nad oceanem.

Więcej…

 

Kapadocja i jej turystyczny potencjał

Kapadocja i jej turystyczny potencjał

Turcja jest krajem wyjątkowym, a wycieczki po jej terenie dla każdego z nas mogą się okazać wyjątkową przygodą. Turcja to kraj pełen kontrastów, który może się pochwalić ciekawą kulturą, wspaniałymi zakątkami oraz miejscami, które urzekają wyjątkową scenerią.

Dla turystów, którzy w Turcji szukają mocnych wrażeń, wspaniałym celem wycieczki będzie Kapadocja. To jedna z najwspanialszych krain na świecie, a Turcja może być wyjątkowo dumna ze znajdujących się tu atrakcji. Z jakich względów Kapadocja stała się tak popularnym celem turystycznych wypraw? Jakimi atrakcjami może się pochwalić na jej terenie?

Więcej…

   

Najpiękniejsze miasta Chorwacji - zabytki miasta Rab

wczasy w Chorwacji - miasto RabJako najważniejsze i najpiękniejsze miasto na wyspie Rab cieszy się wielkim zainteresowanie turystów. Piękna zabudowa i wyjątkowa atmosfera sprawiły, że miasto Rab stało się jednym z najpopularniejszych miast, jakimi może się pochwalić Chorwacja.

Co koniecznie trzeba zobaczyć w trakcie wycieczki po tym wyjątkowym mieście? Położenie nad malowniczą Zatoką św. Eufemii jest jednym z walorów tego miasta. Znana i ceniona jest też jego starówka, na terenie której czekają najcenniejsze zabytki wyspiarskiej stolicy.

Więcej…

 

Greckie atrakcje - Kavala i jej skarby

Grecja, mapaDla wielu Grecja to przede wszystkim pełne kuszących zabytków Ateny oraz wyspy, na terenie których można spędzić wymarzone wczasy nad morzem. Grecja jest jednak krajem znacznie bardziej zróżnicowanym, a miejsc, które warto odwiedzić w czasie wycieczki po tym kraju, jest sporo.

Wschodnia Macedonia oraz Tracja są tymi regionami, którym z pewnością warto poświęcić nieco więcej uwagi. Turystyka na ich terenie dopiero się rozwija, co nie zmienia jednak faktu, że można tu zobaczyć wiele ciekawych zabytków. Kto w czasie wycieczki po tej części Grecji dotrze do miejscowości o nazwie Kavala, ten z pewnością nie będzie żałować.

Więcej…

   

Grecka wyspa Salamina

Grecka wyspa SalaminaWyspiarska Grecja może się pochwalić wspaniałymi atrakcjami turystycznymi. Kuszą piękne Ateny, na terenie których nie brak pamiątek z czasów starożytnych. Wycieczki do greckiej stolicy nie muszą się jednak ograniczać do zwiedzania tego miasta i wizyty na Akropolu.

Biura podróży zachęcają do poszerzenia programu takiej wycieczki o wizytę na terenie leżącej blisko Aten wyspy. To Salamina, jedna z najważniejszych wysp argo-sarońskich. Jakie atrakcje turystyczne czekają na jej terenie?

Więcej…

 

Najpiękniejsze miejscowości Costa Brava

Miejscowości Costa BravaHiszpańskie wybrzeże to przede wszystkim wyjątkowe walory turystyczne. Miłośników pięknych miasteczek oraz portów rybackich, amatorów wycieczek przyrodniczych i łowców pięknych krajobrazów w szczególności przyciąga Costa Brava.

Jest to obszar wyjątkowo atrakcyjny, a tanie podróżowanie po jego terenie umożliwiają liczne oferty biur podróży. Z jakich propozycji mogą skorzystać ci turyści, którzy

za niewielką cenę chcą poznać najpiękniejsze zakątki tej części hiszpańskiego wybrzeża?

Więcej…

   

Korfu: grecka wyspa i jej skarby

Korfu - grecka wyspaTo jednak z najpiękniejszych i najciekawszych wysp, jakimi może się pochwalić Grecja. Biura podróży pokochały Korfu za wspaniały klimat i piękne zabytki. Niezwykła sceneria i malownicze tereny sprawiają, że wczasy na Korfu od lat cieszą się wielkim zainteresowaniem. Ta wyspa może oczarować swymi atrakcjami, a wycieczki po jej terenie dla każdego mogą okazać się wspaniałą przygodą. Jakie atrakcje turystyczne zasługują tu na szczególną uwagę?

Więcej…

 

Fenomen Mazur

Mazury jako turystyczny region Polski cieszą się niesłabnącą popularnością od wielu lat. Na czym polega ich fenomen? Kluczem do wielu atrakcji jest sama mazurska przyroda. To ona sprawia, że ten rejon naszego kraju jest tak wyjątkowy.

Okazuje się, że to natura w dużej mierze stwarza sposobność do rozwoju ruchu turystycznego na wielu płaszczyznach. Obecność pięknych jezior o zróżnicowanej powierzchni i głębokości pozwala na uprawianie sportów wodnych. Na Mazurach bardzo popularne jest żeglarstwo. Piękne jeziora i malownicze krajobrazy zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Więcej…

   

Więcej artykułów…