Wycieczka do Australii

Wycieczka do AustraliiWycieczka do Australii

Australia to wymarzone miejsce na urlop dla każdego.

Dlaczego?

Przede wszystkim ze względu na różnorodność tego kontynentu. Proponuje tak wiele atrakcji, że z pewnością każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Wielbicielom błogiego relaksu na plaży, Australia proponuje piękne miejsca tuż nad oceanem.

Na uwagę zasługuje zwłaszcza Bondi Beach, uznawana nie tylko za najpiękniejszą plażę Australii, ale również za jedną z najpiękniejszych na całym świecie. Plaża umożliwia przyjemny wypoczynek, ale stwarza również doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych. To prawdziwy raj dla miłośników surfowania.

Wspaniałym miejscem do wypoczynku jest również Słoneczne Wybrzeże, zlokalizowane w zachodniej części kontynentu. Złote, piaszczyste plaże i liczne dyskoteki, ożywające po zmroku to zapowiedź doskonałej zabawy. Australia przygotowała także szereg atrakcji dla miłośników przygód. Jedną z nich jest nurkowanie w oceanie i podziwianie Wielkiej Rafy Koralowej. To jedna z największych atrakcji kontynentu. Co ciekawe, Wielka Rafa jest widoczna nawet z kosmosu.

Jeśli jednak kogoś bardziej interesują atrakcje na ziemi, ma do wyboru wiele ciekawych miejsc. Jednym z nich jest Uluru, formacja skalna, znajdująca się w centralnej części kontynentu. Uluru jest zbudowana z piaskowców, powstałych w okresie prekambryjskim. Charakterystyczną, czerwoną barwę zawdzięcza tlenkowi żelaza. Skała uznawana jest na święte miejsce aborygenów. Kolejnym ciekawym i dość tajemniczym miejscem jest Lord Howe, wyspa pochodzenia wulkanicznego. Znajduje się ona na Morzu Tasmana, należącym do Oceanu Spokojnego. Wzdłuż zachodniego wybrzeża można podziwiać rafę koralową. Wyspę porasta bogata, bujna roślinność. Występuje tu również interesujący gatunek palmy, Howea forsteriana.

W Australii wiele ciekawych miejsc znajdą dla siebie również wielbiciele fauny i flory. Mogą wybrać się do Parku Narodowego Kakadu lub jednego z australijskich ogrodów zoologicznych. Australia słynie też z niebywałych pomników, stworzonych przez naturę. Mowa oczywiście o Dwunastu Apostołach, wapiennych kolumnach stojących w wodzie na terenie parku narodowego Port Campbell. Obecnie przy brzegu znajduje się już tylko siedem naturalnych posągów. Wapienny pomnik stale podmywany przez wodę w końcu się osuwa. Ósma kolumna zawaliła się pod koniec września 2009 roku. Warto więc spieszyć się z podziwianiem Dwunastu, choć właściwie już tylko siedmiu Apostołów.