Władysławowo - nadmorska miejscowość z wieloma atrakcjami

WładysławowoWładysławowo - nadmorska miejscowość z wieloma atrakcjami

Morze Bałtyckie zwane popularnie Bałtykiem posiada linię brzegową o długości mniej więcej 8100 km 2. Na całej długości znajduje się sieć wysepek, zatok oraz zalewów. W okresie letnim, gdy pogoda sprzyja kąpieli w morskiej toni, morze bałtyckie oblegane jest przez wczasowiczów nie tylko z całej Polski, lecz także zagranicznych turystów.

Nadmorskie miejscowości oferują wiele atrakcji, które mają zapewnić wolny czas pozostały po powrocie z plaży. Wiele miejscowości kusi wczasowiczów, przyjeżdżających tłumnie całymi rodzinami, karuzelami, dmuchanymi zamkami, stoiskami z przysłowiowym mydłem i powidłem. Jednak wiele zakątków, pragnąc zachęcić urlopowiczów do przyjazdu, wychodzi naprzeciw oczekiwaniu, coraz bardziej kapryśnym turystom, pragnąc zapewnić im atrakcje, których nie mogą spotkać w innych nadmorskich kurortach.

Władysławowo, położone na pobrzeżu gdańskim to niezwykle popularna latem miejscowość, w okresie wakacyjnym zmienia się w istny ul. Tłumy plażowiczów, zjeżdżających w celu wygrzewania się na złocistym piasku w otoczeniu kultowych już parawanów, już zimą rezerwują najlepsze oferty noclegowe. Pięć strzeżonych kąpielisk na których dostępne są punkty gastronomiczne, wypożyczalnia sprzętu wodnego oraz boiska to piłki plażowej zapewniają całodzienną rozrywkę. Oprócz pięknej plaży we Władysławowie można również zobaczyć wspaniała panoramę Władysławowa oraz przylądek Rozewie, wybierając się na basztę z tarasem widokowym, znajdującą się w domu Rybaka.

Dom Rybaka, pierwotnie służący za lokum dla rybaków, wybudowano w latach 50 -tych. Obecnie znajduje się tam siedziba Urzędu Miasta. Oprócz wspaniałej panoramy jaka rozciąga się z baszty, jaka góruje nad miejscowością, znajduje się w niej także prywatne muzeum motyli. Dla entomologów, jest to prawdziwy raj. Ponad 3000 motyli i przeróżnych owadów stanowi zbiór 2 pokoleń.

Swoistą atrakcją Władysławowa jest Aleja Gwiazd Sportu, znajdująca się na promenadzie. Wmurowano tam gwiazdy, upamiętniające wybitnych polskich sportowców, takich jak: Jerzy Kulej czy Kazimierz Górski. Bokserzy, żeglarze czy lekkoatleci a także himalaiści uwiecznieni są na ponad 100 gwiazdach. Na końcu Alei Gwiazd Sportu stanęła rzeźba symbolizująca górską koronę świata. Sam pomysł stworzenia takiego właśnie dzieła pojawił się po śmierci niezwykłego himalaisty Andrzeja Marciniaka, który jako jedyny ocalał z wyprawy na Mont Everest. Jego towarzysze zginęli porwani przez lawinę. On sam po akcji ratowniczej, zorganizowanej przez Artura Hajzera ocalał. Po 20 latach od tego zdarzenia zginął, wspinając się na Pośrednią Grań, znajdującą się w Tatrach Słowackich. Korona Himalajów liczy 14 skał, które uformowane są z bloków piaskowca Waza Stein, sprowadzonych ze Szwecji. Budowla symbolizuje ośmiotysięczniki znajdujące się na całym świecie. Na każdym z nich zapisana została oryginalna nazwa oraz wysokość góry. Dla upamiętnienia polskich himalaistów na płycie Mont Everest zamocowano tablicę z ich osiągnięciami.

Co roku we Władysławowie odbywa się Festiwal Sportu, który gromadzi setki gwiazd sportu. Kibice mogą spotkać swoich ulubieńców oraz zdobyć cenne autografy, które dumnie będą przechowywać w domowych pieleszach.
Władysławowo wiedzie prym wśród nadmorskich miejscowości, wybieranych przez urlopowiczów. Władze tego zakątka skutecznie dbają o to aby turystom nie brakowało atrakcji, stąd też powstał w tym miejscu Ocean Park Władysławowo. Tematyczny park, zbudowany na wzór parków dinozaurów, zapewnia nie tylko niezapomniane wrażenia, lecz także edukuje najmłodsze pokolenie. Dodatkowo na terenie parku znajdują się trampoliny, dmuchane zamki oraz ścianka wspinaczkowa. Koszt biletu dla dzieci do 18 - tego roku życia wynosi 15 złoty.

Dla osób, które znudzi widok morskich fal, przygotowano kolejną niebagatelną atrakcję w postaci kultowego już Lemon Aquapark Władysławowo. Mimo krytycznych głosów oceniających zasadność budowy tego typu obiektu w nadmorskiej miejscowości, inwestycja ta okazała się strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Miejsce to mieści około 900 m2 basenów na otwartej przestrzeni. Usługi oferowane na terenie obiektu, są zróżnicowane i skierowane do wielopokoleniowych rodzin. Najdłuższa zjeżdżalnia liczy sobie 50 m długości ślizgu. Oprócz basenów z ciepłą wodą, ofertę uzupełniająca stanowią dmuchane zamki i ścianki wspinaczkowe. Dodatkowo Lemon Aquapark posiada bogatą bazę noclegową. Obiekt ten wpisuje się doskonale w rekreacyjną mapę Władysławowa.

Władysławowo to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Zaangażowanie włodarzy miasta w jego rozwój napawa optymizmem i pozwala przypuszczać, że wielofunkcyjność obiektów powstających na jego terenie będzie stale urozmaicać i tak bogatą już ofertę urlopową.