Wakacje w Tunezji

Wakacje w TunezjiWakacje w Tunezji są dla wielu osób synonimem urlopu w prawdziwym raju, w otoczeniu pięknych plaż.

To państwo arabskie leży północnej części Afryki, nad Morzem Śródziemnym, graniczy z Libią oraz Algierią. Stolicą Tunezji jest Tunis, położone około 10 kilometrów od wybrzeża Morza Śródziemnego. W Tunisie na uwagę zasługują liczne zabytki.

Godne zwiedzenia są: kasba warowna, mauzoleum, pałace, meczety oraz katedra świętego Wincentego. Znajdują się tam zabytkowe organy oraz piękne freski na suficie kościoła. Na uwagę zasługuje także zespół pałacowy Bardo. Obecnie ma tam siedzibę Muzeum Narodowe. W Tunezji znajduje się również spora ilość miejsc, które zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Są to między innymi medyny w Tunisie i Susie oraz starożytne miasto-państwo Kartagina. Pozostałości punickiego miasta są jedną z największych atrakcji turystycznych Tunezji.

Warto wybrać się także do, wspomnianej wcześniej, miejscowości Susa. Oprócz medyny, znajdują się tam także Ribat oraz zabytkowa uliczka złotników. Jeśli jednak znudzi się nam zwiedzanie, czekają na nas piaszczyste plaże, idealne na spokojny odpoczynek oraz długie spacery. Na wielbicieli aktywnego wypoczynku czekają rafy koralowe oraz pełne emocji safari na pustyni Sahara. Nurkowanie na rafie koralowej jest jedną z największych atrakcji turystycznych Tunezji.

Oprócz tego można na takich wakacjach pograć w golfa, polatać paralotnią czy spróbować swoich sił w windsurfingu. Afrykańskie safari można obyć tradycyjnie, samochodem terenowym lub oryginalniej: na wielbłądzie. To jednak nadal nie wszystko. Na turystów w Tunezji czekają gorące źródła, góry oraz kaniony, jak rodem z dzikiego zachodu.

Koniecznie musimy wybrać się również na typowe, tunezyjskie targowisko, aby nabyć pamiątki dla siebie oraz prezenty dla rodziny i przyjaciół. Warto także spróbować regionalnej kuchni. Tunezyjska kuchnia jest zaliczana do jednej z najbardziej pikantnych na świecie. Koniecznie trzeba spróbować miejscowych trunków, w tym wódki figowej oraz tunezyjskich win.