Szczecin i jego okolice - atrakcje turystyczne

SzczecinSzczecin to wspaniałe miasto samo w sobie jest ciekawym celem niejednej wycieczki. Szczecin ma się czym pochwalić, a jego zabudowa ma wiele uroku. Tutejsze atrakcje turystyczne mogą zachwycać i miłośników historii, i tych, którzy w czasie wycieczki po kraju chcą podziwiać wiele ciekawych dzieł sztuki.

Szczecin może też dodatkowo każdego miłośnika podróży oczarować malowniczą okolicą. i w pobliżu tego miasta czekają wyjątkowe atrakcje turystyczne, obok których nie można przejść obojętnie. Gdzie ich szukać? Jakie miejsca warto odwiedzić, by z wycieczki po okolicach Szczecina wyciągnąć możliwie jak najwięcej korzyści?

Wspaniałe atrakcje turystyczne czekają na tych, którzy postanowią wybrać się do Gryfina. Tu na turystów czeka wiele wspaniałych zabytków, w gronie których na szczególne wyróżnienie zasługują fragmenty dawnych murów miejskich z XIV stulecia ze słynną Bramą Bańską. Miasto to może się również pochwalić pięknym rynkiem oraz historycznym układem urbanistycznym. Na miłośników przyrody czeka z kolei Krzywy Las. To wielka ciekawostka o charakterze przyrodniczym oraz ciekawy cel wycieczki dla każdego, kto chce odpocząć od miejskiego gwaru.

Ciekawe atrakcje turystyczne czekają też na tych, którzy znajdą się na terenie miejscowości Widuchowa. Czeka tu ciekawa, zabytkowa świątynia, której zwiedzenie sprawi wiele radości wszystkim miłośnikom sztuki sakralnej. Nie brak tu również zabytkowych stodół, a dodatkową niespodzianką dla turystów mogą się okazać tutejsze ruiny zamku. I im warto poświęcić nieco więcej uwagi w trakcie wycieczki, która ma nam pokazać, jak pięknym miastem jest Szczecin i jak wiele niespodzianek czeka na nas w jego okolicy.