Gran Canaria, czyli kawałek raju dla każdego

Gran CanariaPiękna Gran Canaria jest jedną z najbardziej popularnych wysp na archipelagu Wysp Kanaryjskich.

Przyciąga turystów z całego świata, jest miejscem modnym i idealnie przygotowanym na przyjęcie nawet najbardziej wymagających gości. Leżąca na Oceanie Atlantyckim wyspa jest położona w niedalekim sąsiedztwie Teneryfy.

Krajobraz wyspy jest bardzo urozmaicony, co pozytywnie wpływa na jej odbiór przez turystów. Już same plaże na Gran Canarii są niezwykle różnorodne. Jedne są często odwiedzane przez turystów oraz mieszkańców wyspy. Po południowej stronie Gran Canarii plaże są nieco bardziej kameralne, są to miejsca zaciszne i idealne dla tych którzy szukają spokoju i ciszy na wakacjach. Na południu zlokalizowany jest jednak słynny kurort Puerto Rico, który zachęca do zabawy przez całą dobę. Słońce świeci tu praktycznie przez dwanaście miesięcy w roku.

Gran Canaria to jednak nie tylko plaże i błogi wypoczynek. To także prawdziwy raj dla imprezowiczów. Wieczorem ożywają kluby i dyskoteki, w których można bawić się do białego rana. Wiele imprez organizowanych jest również przez animatorów w hotelach. To jednak nadal nie wszystko. Na Gran Canarii wspaniałe wakacje mogą spędzić także wielbiciele zwiedzania oraz uprawiania sportów.

Jakie zabytki skrywa Gran Canaria?

Na pewno trzeba zobaczyć stolicę wyspy, czyli Las Palmas. Znajdująca się tam historyczna dzielnica Vequeta jest atrakcją samą w sobie. Warto zobaczy także Dom Kolumba oraz katedrę Santa Ana. Najbardziej reprezentacyjna aleją spacerową w mieście jest ulica Mayor de Triana. Kolejne atrakcje to ogród Jardín Canario, malowniczy wąwóz Barranco de Tirajana czy tajemnicze groty Cueva de Las Cruces.

Jeśli chodzi o sporty, jakie można uprawiać na wyspie, wachlarz dyscyplin jest niezwykle szeroki. Można pływać, spróbować swoich sił w surfingu, nurkowaniu czy lotach na paralotni. Wakacje na Gran Canarii z pewnością na długo pozostaną w naszej pamięci. Wyspa zaprasza przez okrągły rok. W ciągu dwunastu miesięcy temperatura nie spada tutaj poniżej dwudziestu stopni.