Estonia: turystyczny potencjał nadbałtyckiego kraju

EstoniaTo jedno z najwspanialszych państw nad Bałtykiem, a wycieczki po jego terenie to ciekawe doświadczenie dla każdego miłośnika podróży. Estonia to wyjątkowy kraj, którego turystyczny potencjał już dawno dostrzegły znane biura podróży. Jakie atrakcje zasługują tu na szczególne wyróżnienie? Czym Estonia może oczarować każdego turystę? Wycieczki po Estonii to przede wszystkim wyjątkowa okazja do zapoznania się z najpiękniejszymi miastami tego kraju.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje tu Tallin - stolica kraju i ośrodek turystyczny, którego zwiedzanie oferują nam niemal wszystkie biura podróży zajmujące się organizacją na terenie Estonii. Co można zobaczyć w tym mieście? Tallin to przede wszystkim wspaniałe zabytki dawnej architektury oraz tak ciekawe zakątki, jak Górne oraz Dolne Miasto. W gronie zabytków sakralnych wyróżnia się z kolei katedra św. Marii Dziewicy, choć i sobór Aleksandra Newskiego skutecznie przyciąga uwagę zwiedzających to miasto turystów.

Innym miastem, które z pewnością warto odwiedzić w trakcie wycieczki po Estonii, jest średniowieczne Haapsalu. Jest to niezwykle piękne miasto, które każdego może oczarować historycznym charakterem oraz atrakcyjnym położeniem nad Zatoką Ryską. Jakie atrakcje są tu szczególnie polecane turystom? W gronie najważniejszych zabytków tego miasta znajduje się zamek biskupi, ciekawą perełką dawnej architektury jest tu również katedra św. Jana z XIII wieku. Muzeum Komunikacji oraz Estońskie Muzeum Kolei to kolejne ciekawe punkty na mapie Haapsalu oraz atrakcje, których w czasie wycieczki po tym mieście nie można pominąć.

Miłośników nauki może w Estonii oczarować tak piękny i ważny ośrodek akademicki, jakim jest Tartu. Tu jedną z najważniejszych atrakcji jest Muzeum Historii Uniwersytetu, które zostało urządzone w murach XIX-wiecznej biblioteki. Estonia jest też krajem doskonałym dla tych turystów, którzy chcą spędzić niezapomniane wczasy nad morzem. Tym, którym marzy się taka forma wypoczynku, biura podróży polecają wyjazd do Kuressaare. Ten piękny kurort jest jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych w Estonii, który może się pochwalić i pięknymi zabytkami, i wspaniałymi plażami.